Joustavat ja monimuotoiset opiskelumahdollisuudet!

Suomen kattavin ja monipuolisin koulutustarjonta.

Elinvoimaa Lounais-Suomeen vireällä maakuntakorkeakoululla!

Coastal on vahva elinkeinoelämän kilpailukyvyn kehittäjä.

Tuemme opiskelijayrittäjyyttä!

Luovasti uuteen yrittäjyyteen.

Aktiivinen kansainvälisyyden edistäjä!

Merkittävä tekijä eurooppalaisten korkeakoulujen joukossa.

Lounais-Suomen ammattikorkeakoululiittouma |
Consortium of Satakunta University of Applied Sciences and Turku University of Applied Sciences

  • Satakunnan ammattikorkeakoulun ja Turun ammattikorkeakoulun yhteistyö on tiivistynyt viimeisten vuosien aikana.

    Yhteistyön tärkeimmät osa-alueet ovat:

    Tohtorikiihdyttämö: Juha Kettunen juha.kettunen@turkuamk.fi, Cimmo Nurmi cimmo.nurmi@samk.fi

    Yrityskiihdyttämö: Jaana Kallio-Gerlander Jaana.Kallio-Gerlander@turkuamk.fi, Teppo Lundell teppo.lundell@samk.fi

    Älykkäät kestävät kaupungit (energia ja ympäristö): Piia Nurmi Piia.Nurmi@turkuamk.fi, Riitta Dersten, riitta.dersten@samk.fi

    Vesitekniikka: Martti Latva martti.latva@samk.fi, Pia Leskinen pia.leskinen@turkuamk.fi

    ---

    Over the past several years the cooperation between Satakunta and Turku Universities of Applied Sciences has moved to a higher level.

    The main focus areas of the cooperation are:

    Doctoral Accelerator: Juha Kettunen juha.kettunen@turkuamk.fi, Cimmo Nurmi cimmo.nurmi@samk.fi

    Enterprise accelerator: Jaana Kallio-Gerlander jaana.kallio-gerlander@turkuamk.fi, Teppo Lundell teppo.lundell@samk.fi

    Smart Urban Cities (Energy and Environment): Piia Nurmi piia.nurmi@turkuamk.fi, Riitta Dersten riitta.dersten@samk.fi

    Water Group: Martti Latva martti.latva@samk.fi,  Pia Leskinen pia.leskinen@turkuamk.fi

  • Powered by Tempera & WordPress.